1. Jesteś wychowankiem Rotuza?

Tak, w Rotuzie jestem od 2012 roku, gdzie zacząłem swoją przygodę z piłką w drużynie trampkarzy.

2. Jak wyglądała twoja droga do prawie podstawowego gracza pierwszej drużyny?

Już w wieku juniora dostałem kilkukrotnie możliwość gry z drużyną seniorów. Po ukończeniu wieku juniora miałem chwilową przerwę od treningów. Wznowiłem treningi z drużyną rezerw, w pierwszym sezonie na szczeblu B klasy. Myślę, że poszło mi całkiem dobrze skoro jestem teraz tu, gdzie jestem, czyli w pierwszej drużynie.

3. Wygląda na to, że jesteś najmłodszym strzelcem Rotuza w okręgówce, ale jak dobrze przeanalizujemy to możliwe, że na każdym szczeblu od B- Klasy. To chyba dobre osiągnięcie w tak młodym wieku?

Ciekawe pytanie. Nigdy tego nie analizowałem, być może tak jest. To dobre osiągnięcie, które cieszy, ale na pewno nie doszedłem do tego sam. To trenerzy mi dali szansę, a koledzy na boisku mi w tym pomogli. Mam nadzieję, że szczebel wyżej też kiedyś będę tym najmłodszym strzelcem, chociaż przez chwilę 🙂 

4. Która z bramek jest dla ciebie najcenniejsza lub którą wspominasz najlepiej? 

Myślę, że w tym sezonie najcenniejsza bramką zarówno dla mnie jak i dla drużyny była ta z Juwe Jaroszowice, w drugiej kolejce rundy wiosennej. Może nie była ona pięknej urody, ale dała nam cenne 3 punkty.

5. Wolisz grać jako typowa „9”, czy jednak na skrzydle?

Zdecydowanie lepiej czuję się na „9”, ale  na skrzydle też czuję się dobrze.

6. Za nami chyba już połowa rundy rewanżowej, czy mogliśmy w którymś meczu pokusić się o lepszy wynik?

Osobiście najbardziej mi żal meczu z BKS i LKS Bestwina, gdzie w obu tych meczach powinnyśmy zgarnąć komplet punktów, a zostaliśmy z niczym.

7. Czy w takim razie śni ci się jakaś niewykorzystana sytuacja, która mogła odmienić wynik meczu?

Chyba takiego snu jeszcze nie miałem, ale o moich snach lepiej nie mówmy haha

8. Po zakończeniu sezonu zostajesz w Bronowie, czy myślisz o zmianie otoczenia i nowych wyzwaniach? 

Nigdzie się nie wybieram, no chyba, że mnie wyrzucą, ale do tego trzeba by było użyć siły haha. Uważam, że nie znajdę drugiej drużyny z taką atmosferą i tak zgraną ze sobą jaką mamy. Co do nowych wyzwań to mam ich pod dostatkiem- u Nas w Rotuzie!