Historia klubu

W styczniu 2011 roku odbyło się spotkanie, które zainicjowali Sołtys Bronowa Marian Derlich oraz Krzysztof Karczyński. W spotkaniu wzięło udział jeszcze kilka osób między innymi: Waldemar Glos, Daniel Gaszczyk, Łukasz Dzida, Kamil Falewski, Janusz Zmełty. Wszyscy Ci Panowie przeszli do historii klubu, ponieważ właśnie na tym spotkaniu z ich inicjatywy został założony klub którego pełna nazwa to Klub Sportowy Rotuz Bronów.

 

Pierwotnie zostały założone dwie drużyny; drużyna trampkarzy oraz seniorów. Obie drużyny przystąpiły do rozgrywek w sezonie 2011/2012 odpowiednio: Seniorzy w Klasie B Podokręgu Bielsko-Biała, a trampkarze w Klasie D Trampkarzy Podokręgu Bielsko-Biała.

Trenerem drużyny Seniorów w debiutanckim sezonie był Jan Szczygielski, którego w przerwie sezonu zastąpił trener Mariusz Cupriak. Historyczny pierwszy sezon Seniorzy KS zakończyli na 9 miejscu w stawce 10 zespołów. Od listopada 2013 roku do czerwca 2015 roku funkcję trenera seniorów pełnił Pasz Paweł. Od lipca 2015 roku trenerem drużyny seniorów jest Jarosław Krystian pracujący wcześniej m.in. w Pionier Pisarzowce, Groń Bujaków, Orzeł Kozy. Przed sezonem 2017/2018 drużynę seniorów objął Łukasz Szklarski i to pod jego wodzą Rotuz uzyskał historyczny awans do A-klasy. We wrześniu 2018 roku po rezygnacji trenera Szkalerskiego drużynę przejął grający trener Witold Szczepanik. Na uwagę zasługuję fakt, że po objęciu stanowiska drużyna wygrała 9 spotkań z rzędu. W listopadzie 2019 roku z powodów osobistych Witold Szczepanik zrezygnował, pozostając nadal czynnym zawodnikiem Klubu. Stanowisko po po Szczepaniku objął Jakub Kubica.

 

Pierwszym trenerem drużyny trampkarzy został Tadeusz Bednarczyk, który przed sezonem 2013/14 został zastąpiony przez Szymona Skęczka.

 

Obecnie w Klubie prócz drużyny seniorów jest także drużyna juniorów, która trenuje pod wodzą trenera Szymona Skęczka.

 

Szkoleniem dzieci do 12 roku życia zajmuje się specjalnie w tym celu powołana Akademia Piłki Nożnej Strefa Football. O Akademii można więcej się dowiedzieć w zakładce Strefa Football.