Rotuz na wiosnę jest bardzo chimeryczną drużyną. Potrafią zagrać świetny mecz, aby następnie się męczyć nad zdobyciem jakiegokolwiek punktu. Ta druga sytuacja miała miejsce w niedzielne, słoneczne popołudnie na boisku w Wilkowicach. 
Pierwsza połowa to była faktycznie męczarnia dla oczu, na boisku niewiele się działo. W prawdzie Rotuz przeważał, jednak jak to było już nie raz z tej przewagi niewiele wynikało. Akcje mimo że dokładne, to jednak były konstruowane zbyt wolno, dzięki czemu rywal zdążył się dobrze ustawić. Gracze Bystrej przeprowadzili może 3 akcje z kontrataku, jednak żadna nie była nawet średnio groźna. Bronów natomiast starał się oddać kilka strzałów, jednak żaden nie był celny. Dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy, Zieliński precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. 
Druga połowę goście zaczęli zdecydowanie lepiej, rywale wyglądali na zmęczonych i ewidentnie w ich grze brakowało zapału. Rotuz miał więcej miejsca na boisku, a akcje indywidualne zaczęły przynosić realne zagrożenie. Po brawurowej akcji Cyronia, obrońca dotknął piłki ręką, przez co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Feruga, jednak jego strzał był delikatnie mówiąc mało precyzyjny, a piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Przyjezdni zamiast zabić mecz dali wiatr w żagle rywalowi, który następnie przeprowadził skuteczną kontrę i zdobył gola wyrównującego.  Jednak nie starczyło na długo tego wiatru… Rotuz się obudził i zaczął realni zagrażać bramce Bystrej. Niecelne strzały mieszały się z takimi które bronił bramkarz lub blokowali obrońcy. Wytrwałość opłaciła się, bo w ostatnim kwadransie gry bramkę dającą prowadzenie zdobył Zieliński uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu z  rzutu rożnego przez Ferugę.
Korzystny wynik dla Rotuza nie zmienił się już do ostatniego gwizdka, mimo wielkich męczarni to jednak 3 punkty jadą do Bronowa. 
A już w środę o 17:00 zaległy mecz z Orłem Kozy na boisku w Bronowie. 

KS Bystra vs UKS Rotuz Bronów 1:2 (0:1)
45′ Zieliński
63′ Habdas
73′ Zieliński

Bystra:
Łopata, Guzek, Korotkov, Włoch, Pioruński, Kubala, Kufel, Kudzia, Zając, Habdas, Musiał

Rotuz:
Krysta, Cyroń (65 Banet), Zarychta, Bieńko, Mencnarowski J., Świerkot, Mencnarowski K. (65′ Sosna), Feruga (87′ Kopeć), Wronka (46′ Pisarek), Szczelina A. (85′ Gaszczyk), Zieliński