Gdy wydawało się że passa efektywności zostanie podtrzymana przez Rotuz, przyszedł mecz w Kobiernicach. Po którym zawodnicy wracali do Bronowa w kiepskich nastrojach. 

Rotuz zaczął dobrze, kontrolował grę. W poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Feruga, jednak pierwsza akcja gości w 15 minucie oraz niefrasobliwość w naszej obronie spowodowały, że to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po zaledwie 6 minutach wyrównał Rotuz za sprawą celnego strzału Zielińskiego. Tuż przed przerwą Feruga mógł, ba nawet powinien zdobyć gola do szatni dającego prowadzenie, jednak postanowił (raczej nie specjalnie) zmarnować rzut karny. 
Już 51 minucie Bronowianie wyszli na prowadzenie, tym razem Feruga nie uległ presji i ładnym strzałem wykończył dogranie Zielińskiego. Radość przyjezdnych trwała zaledwie 3 minuty, gdyż w wyniku nieporozumienia bloku defensywnego w 54 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania.
Po wyrównaniu przez piłkarzy Soły, mecz przerodził się w siermiężny pojedynek w którym żadna drużyna nie miała pomysłu na zdobycie gola. Dlatego też końcowy wynik bardziej zadowalał zawodników z Kobiernic niż z Bronowa.

Już w sobotę 15 maja o godz 17:00 zapraszamy na mecz Derbowy z Międzyrzeczem w Bronowie. 

KS Soła Kobiernice vs Rotuz Bronów 2:2
15′ Kowalczyk 21′ Zieliński
54′ Żurek 51′ Feruga

Soła:
Jończy, Pałosz, Borak, Szczyrk, Dobranowski, Kojder, Kowalczyk, Sędziak, Żurek (85′ Laszczak), Witkowski, Michałowski

Rotuz:
Krysta, Dzida, Szczelina P., Bieńko, Sosna, Świerkot, Cyroń, Mencnarowski (70′ Papkoj), Feruga (62′ Strzelczyk), Wronka (83′ Gaszczyk), Zieliński