Przez ostatnie kolejki Rotuz zbierał pochlebne opinie, jakoby grał ładnie dla oka. Jak się okazało za to jednak nikt punktów nie przyznawał. Rotuz grał atrakcyjny futbol, ale bardzo nieskuteczny, zarówno w ofensywie jak i w defensywie. 

Rotuz w pierwszych minutach dał pograć przyjezdnym. Już chwilę po rozpoczęciu spotkania intuicyjnie bronił Granatowski, dzięki czemu udało się zapobiec utracie gola. Uczciwie trzeba przyznać, że pierwszych 20 minut nie przyniosło większych emocji, delikatna przewaga gości została zachowana. Okazało się, że Rotuz po prostu się czaił by zadać cios. W 25 minucie perfekcyjnie wrzucił z rzutu rożnego Dzida, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Adamczyk, kierując głową  precyzyjnie piłkę do bramki rywala.  Po 8 minutach znów zrobiło się tłoczno w polu karnym Dankowic, Feruga sprytnie uprzedził rywala podbijając piłkę głową, następnie uderzył mocno z powietrza, a piłka w wielką siłą wpadła do bramki rywala. Na odpowiedź rywala nie było trzeba długo czekać. Już po dwóch minutach dogodnej okazji nie zmarnował Kopeć zdobywając bramkę kontaktową. Rotuz odpowiedział jeszcze szybciej, bo już w pierwszej akcji od wznowienia meczu piłkę do siatki z bliska umieścił dobrze dysponowany tego dnia Adamczyk. Takim też wynikiem sędzia zakończył pierwszą połowę. Dwubramkowe prowadzenie wyglądało solidnie, jednak nie gwarantowało zwycięstwa w meczu. 

Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie, tym razem to Skęczek oddał płaski precyzyjny strzał w długi róg dając swojej drużynie spora dawkę spokoju. Zespół Pasjonata kolejne minuty grał kompletnie bez pasji… Do końca meczu jeszcze sporo czasu pozostawało, Bronów grę kontrolował dlatego grali bardzo starannie w defensywie, tak żeby nie popełnić błędu. Błąd natomiast popełnili po raz kolejny defensorzy gości, w efekcie Szczelina umieścił z bliska piłkę w bramce rywala. Rozmiary porażki udało się przyjezdnym zmniejszyć w 82 minucie, jednak już wtedy zawodnicy obu drużyn wiedzieli że w tym meczu nic ciekawego więcej się nie wydarzy.

Rotuz w końcu osiągnął wynik odzwierciedlający ich postawę na boisku, czy to przełamanie zwiastuje powrót do równej formy z poprzedniego sezonu? Odpowiedź już niebawem! 

Rotuz Bronów vs Pasjonat Dankowice 5:2
25′ Adamczyk
33′ Feruga
35′ Kopeć
36′ Adamczyk
52′ Skęczek
73′ Szczelina
82′ Szary

Rotuz:
Granatwoski, Strzelczyk, Stanclik, Mencnarowski, Cyroń, Świerkot (79′ Tański), Feruga D., Wronka (63′ Rodak), Adamczyk, Dzida (70′ Wieczorek), Skęczek (63′ Szczelina)

Pasjonat:
Golik, Adamus, Balcarczyk, Bęben, Gołąb, Herok, Kopeć, Szary, Tobiasz, Wróbel, Ogiegło