Zapora Wapienica to drużyna, z którą Rotuz nie potrafił wygrać w ubiegłym sezonie. Jednak tym Razem Bronowski klub nie miał większego problemu z wywalczeniem 3 punktów. 
Mecz nie był porywającym widowiskiem w pierwszej połowie, można by rzec że wiało nudą. Obie ekipy bardziej kopały piłkę niż chciało nią grać. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo jednak jedną z nich na gola zamienił niezawodny Zieliński. 
W drugiej połowie ewidentnie osłabła ekipa przyjezdnych, która nie miała nikogo na ławce rezerwowych. Słabość rywala wykorzystał Rotuz, aplikując kolejne gole. Hat-tricka skompletował Zieliński, a jedno trafienie dołożył Skęczek. Gospodarze może nie zagrali porywającego spotkania, ale za to bardzo solidnie zarówno w defensywie jak i ofensywie. 
Po tej kolejce Rotuz Bronów zajmuje wspólnie  z rywalem z Międzyrzecza pierwsze miejsce w tabeli mając taki sam bilans meczowy, a nawet mając dokładnie tyle strzelonych i straconych goli. Czysty remis…
A już za tydzień wyjazd do niewygodnego rywala z Kobiernic, natomiast Międzyrzecze zagra 3 siłą ligi czyli Hecznarowicami. 

UKS Rotuz Bronów vs LKS Zapora Wapienica 4:0 (0:0)
36′ Zieliński
72′ Zieliński
81′ Skęczek
83′ Zieliński

Rotuz:
Granatowski, Sosna, Mencnarowski J. Bieńko, Dzida (75′ Banet), Świerkot (65′ Cyroń), Pisarek (83′ Gaszczyk), Wronka (70′ Mencnarowski K.), Skęczek, Feruga, Zieliński

Zapora:
Drązek, Żyrek, Marszałek, Rycak, Ryrych, Nowiński, Oczko, Kołodziej, Mieszczak, Pierlak P., Pierlak M.

Dwójka kończy przegraną w Derbach

W niedzielne przedpołudnie na boisku w Bronowie zmierzyły sie Rezerwy Rotuza Bronów oraz Spójni Landek.
W ostatnim meczu tej rudny Nasi młodzi zawodnicy doznali porażki 1:4, a jedyną bramkę dla Rotuza II zdobył Jakub Janik.
Mimo wszystko jest to dobry debiutancki sezon Rezerw. Najmłodsza ekipa w stawce B Klasy w 11 meczach zebrała na swoim koncie 8 punktów i przerwę zimową spędzi na 9 miejscu w tabeli. Młodzi zawodnicy Rotuza przez całą rundę zbierali cenne doświadczenie w piłce seniorskiej. Okazja na poprawienie wyniku w rundzie rewanżowej na wiosnę.