Mecz w Kozach nie miał należeć do trudnych spotkań. Wszak zespół z Kóz dawno stracił impet z początku sezonu. Jednak plan trenera Kubicy na pierwszą połowę, nie został zrealizowany w najmniejszym stopniu. Mianowicie, chodziło o szybkie zdobycie gola i ustawienie meczu pod swoje dyktando. Wprawdzie Rotuz grał z dużą swobodą, często przeprowadzając składane, kombinacyjne akcje. Jednak problem zaczynał się w momencie gdy należało umieścić piłkę w bramce rywala.

Druga połowa rozpoczęła się jednak świetnie dla przyjezdnych, już w 46 minucie gola zdobył Feruga, następnie wynik podwyższył Miszczak, a na 0:3 strzelił po raz kolejny Feruga w 57 minucie. Zaledwie po 3 minutach honorowe trafienie zanotował gracz gospodarzy, pokonując silnym strzałem bardzo dziś pewnego Filapka. Po niespełna 20 minutach efektownym lobem czwartego gola dla Bronowa strzelił Wronka, po czym opuścił boisko z uśmiechem na ustach robiąc miejsce dla Kopcia. Ostatnią akcją meczu miał być rzut wolny dla Rotuza z narożnika pola karnego, Feruga krótko rozegrał do Gomółki, który mocno wrzucił piłkę wzdłuż linii bramkowej wprost pod nogi wbiegającego Gaszczyka. Tak idealnej sytuacji nie dało się zepsuć, dzięki czemu wychowanek Rotuza mógł się cieszyć ze zdobytego gola.

Wynik 1:5 nie oddaje do końca przebiegu meczu, ponieważ goście spokojnie mogli zdobyć kolejne 5 goli, gospodarze natomiast jakieś 2 trafienia więcej, mogli zapisać na swym koncie gdyby nie bardzo dobrze dysponowany Filapek, dla którego był to pierwszy mecz  w tym sezonie.
Rotuz kończy rundę na 2 miejscu, będąc w sytuacji w której awans do wyższej ligi jest bardzo realny.