Rotuz w tej rundzie na własnym obiekcie jest po pierwsze niepokonany, a po drugie wygrywa wysoko i zdecydowanie.
Mecz z KS Międzyrzecze oczywiście miał dodatkowy smaczek, mimo że to nie ta sama gmina, to jednak jest to tak zwany rywal zza miedzy. Rywal od którego na początku istnienia Rotuz zbierał bardzo bolesne lekcje futbolu, jednak role się odwróciły i odkąd zespół z Bronowa gra w A-Klasie, to zespół KS-u zawsze kończy sezon niżej w tabeli. Jednak wygra 5:1 pokazuje dobitnie jak obecnie wiele dzieli piłkarsko obie ekipy.
Gospodarze zaczęli dobrze i przewagę w posiadaniu piłki mieli od pierwszego gwizdka. Jednak jak zwykle w wyniku swojej niefrasobliwości, sprezentowali rywalowi stuprocentową okazję do zdobycia gola, rywal jednak prezentu honorowo nie przyjął. Ostrzeżenie bardzo poważnie potraktowała ekipa Bronowa i po indywidualnym rajdzie Dzidy, doszło do silnego dośrodkowania w pole karne, które na pięknego gola zamienił obrońca… Międzyrzecza Rucki Arkadiusz. Na 2:0 podwyższył Bronowski gołąb, czyli Feruga zdobywając pewnie gola po strzale w długi róg.
W 61 minucie na 3:0 podwyższył Wronka, pokazując, że wszystko jest pod kontrolą. Niespełna 2 minuty później bramkę zdobyli goście, a dokładnie wspomniany wcześniej Rucki Arkadiusz, rehabilitując się tym samym za trafienie samobójcze. W okolicach 70 minuty poważny uraz zgłosił Papkoj, lider drugiej linii musiał opuścić boisko a jego miejsce zajął niespodziewanie Gaszczyk. Od razu jednak ustawił się jako wysunięty napastnik, czego oczekiwał od niego trener. Już po 30 sekundach dostrzegł go Feruga i obsłużył celnym podaniem, niespodziewanie Bronowski napastnik poprawnie przyjął piłkę oraz umieścił ją pewnie w bramce rywala ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców i samego siebie… Zespół gości dobił Wronka, zdobywając swojego 2 gola w tym meczu.
Rotuz wygrał pewnie i zdecydowanie, jednak Międzyrzecze nie postawiało w tym meczu zbyt wysoko poprzeczki. Cieszą trzy punkty w meczu derbowym.
Już w najbliższą sobotę mecz o 6 punktów z depczącą po piętach Rotuzowi ekipą Wilamowiczanki Wilamowice.

Rotuz Bronów vs KS Międzyrzecze
26′ Rucki (sam) 63′ Rucki